Potrzebowałam dobrej szczotki do włosów dla noworodka

Kiedy kompletowałam wyprawkę dla mojego pierwszego dziecka, zależało mi na tym, aby być przygotowaną na wszystkie ewentualności. Wiedziałam, że po porodzie pewnie nie będę miała czasu i siły na to, aby chodzić po sklepach i coś dokupować. Dlatego już wcześniej wybrałam się na zakupu. W tym również po to, aby kupić specjalną szczotkę dla dziecka.

Kupno wysokojakościowej szczotki dla noworodka

szczotka do włosów dla noworodkaWiedziałam, że odpowiednia szczotka do włosów dla noworodka może służyć także do delikatnego masażu głowy. Zależało mi więc na tym, aby kupić coś naprawdę solidnego i wysokojakościowego. Udałam się do sklepu z akcesoriami dla dzieci i kobiet w ciąży. Bez problemu dostałam tam bardzo duży wybór trwałych i niezwykle ładnych szczotek dla noworodków i niemowląt. Sprzedawczyni poleciła mi szczególnie takie, które są wykonane z włosów kozich. Zapewniła mnie ona, że są one niesamowicie miękkie w dotyku i delikatne. Świetnie sprawdzą się więc nawet w przypadku wcześniaków i dzieci z wrażliwą skórą. Można ich używać do masażu całego ciała, a nie tylko głowy. Jednocześnie pomagają w układaniu włosków w przypadku dzieci, które urodzą się z bujną fryzurą. Zdecydowałam się od razu zakupić polecaną przez nią szczotkę do włosów dla noworodka, ponieważ była dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie. Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór.

Korzystam z tej szczotki od pierwszego dnia po narodzinach mojej córeczki. Bardzo mi się ona przydała. Jest niezwykle wygodna w użyciu i praktyczna. Jej niewielkie rozmiary umożliwiały zabieranie ją w podróż oraz na spacery z dzieckiem. W dodatku drewniana rączka szczotki była niezwykle solidna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Włosie było bardzo dobrze wbite w trzon, dzięki czemu szczotka „nie gubiła” pojedynczych włosków.