Praca na produkcji w Dąbrowie

Ostatnio w wyniku bankructwa firmy, w której pracowałem przez ostatnich piętnaście lat byłem zmuszony poszukać sobie nowej pracy. Niestety znalezienie pracy nie jest łatwe w miejscowości, w której mieszkam. Niestety jest to mała mieścina, więc pracy trzeba szukać poza jej granicami w większych miastach. Wiele osób z mojej miejscowości pracuje właśnie w większych miastach. 

Kwatery dla pracowników z poza Dąbrowy

kwatery pracownicze w dąbrowiePrzez ostatni dwa tygodnie nie robiłem w sumie nic więcej niż wysyłanie CV i odwiedzanie różnego rodzaju agencji, które oferują pracę. Po dwóch tygodniach odezwał się do mnie dział kadr z firmy mieszącej się w Dąbrowie. Państwo zapraszali mnie na rozmowę rekrutacyjną. Warunki pracy oferują bardzo dobre, jednak Dąbrowa znajduje się dość daleko ode mnie. Postanowiłem jednak zaryzykować, pojechać i dowiedzieć się więcej. Rzeczywiście oferta firmy była świetna, oprócz dobrych zarobków zapewniają kwatery pracownicze w dąbrowie dla osób, które są z poza niej. Jak na razie nie założyłem jeszcze rodziny, więc ta opcja była dla mnie świetna. Praca z zapewnionym noclegiem, nie musiałbym codziennie dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów do pracy, a zostawałbym w kwaterze pracowniczej i do domu wracał dopiero na weekend. Uważam, że to świetne rozwiązanie, tym bardziej, że firma oferuje dobre zarobki. Same kwatery pracownicze są czyste i panuje w nich ogólny ład i porządek. Pokoje są dwuosobowe, więc dzieliłbym taką kwaterę z jeszcze jedną osobą. Mam nadzieję, że będzie to ktoś w porządku z kim bez problemu się dogadam. Zresztą otrzymałem informację od osoby, która mnie rekrutowała, że w przypadku problemów ze współlokatorem zawsze mogę się do nich zgłosić i wtedy będą się starali zmienić mi kwaterę. Nie wiem na ile jest to prawda, ale uważam, że propozycja jest kusząca i w mojej sytuacji, aż żal byłoby z niej nie skorzystać. Tym bardziej, że nic mnie nie trzyma w mojej miejscowości.

Obecnie pracuję już drugi tydzień w Dąbrowie. Trafiłem na super współlokatora. Jak na razie świetnie się dogadujemy. Co prawda zobaczymy co będzie później. Jak wyjdzie mi z tą pracą to rozważę również przeniesienie się do Dąbrowy na stałe i wynajęcie własnego mieszkania. Być może tutaj uda mi się ułożyć sobie życie, znaleźć miłość i założyć rodzinę. Zobaczymy co przyniesie czas.