Pracownik do pracy na magazynie z Ukrainy

Już od kilku lat na terenie całej Polski przebywa spora liczba obywateli pochodzących z Ukrainy, którzy przyjeżdżają tutaj, aby znaleźć korzystne dla siebie zatrudnienie. Najczęściej są to pracownicy fizyczni, którzy pracują m.in. przy budowie dróg, domów, remontach mieszkań oraz na produkcji i na magazynie. Chcąc zatrudnić kilku doświadczonych Ukraińców, właściciel firmy powinien dobrze znać obowiązujące przepisy i musi spełnić wszystkie formalności wymagane przez urząd (polski i ukraiński). Wiąże się to często z niemałymi problemami i długim czasem oczekiwania na uzyskanie zgody oraz wiz pracowniczych, dlatego lepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do agencji pracy.

Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy na magazyn?

gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy na magazynPrzedstawiciele agencji samodzielnie organizują pełne zakwaterowanie obywatelom Ukrainy oraz dbają o ich dowóz do miejsca pracy. Równocześnie poszukując zatrudnienia adekwatnego do posiadanego doświadczenia i wykształcenia. Jeśli ktoś zastanawia się, gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy na magazyn, czy produkcję, to najlepiej niech podejmie współpracę z jedną z popularnych agencji. Tego rodzaju firmy prowadzą odpowiednie rekrutacje na Ukrainie i wyszukują najlepszych specjalistów z określonych zawodów, którzy są zainteresowani podjęciem pracy za granicą. Niejednokrotnie do Polski przyjeżdżają rodziny lub partnerzy poszukujący stałego lub tymczasowego zatrudnienia. Granice Ukrainy nadal są zamknięte i każdy wyjazd wymaga posiadania wizy, paszportu oraz odpowiednich dokumentów. Samodzielnie ich zorganizowanie jest praktycznie niemożliwe i pochłania zbyt wiele czasu, a przecież pracodawcy zwykle potrzebują nowych pracowników „na już”. Kolejną zaletą podjęcia współpracy z profesjonalna agencją pracy jest podpisanie umowy wyłącznie z przedstawicielem firmy a nie każdym pracownikiem.

Przedsiębiorca ustala więc wszystkie warunki, w tym stawki godzinowe z agencją, a to ona później rozlicza się z obcokrajowcami. To bardzo wygodna forma pozyskania w krótkim czasie wykwalifikowanych pracowników, bez obawy o zbyt wysokie koszty, jak na nasze, polskie realia. Najlepiej skontaktować się z różnymi agencjami i dopytać o proponowane warunki oraz doświadczenie pracowników, których udostępniają zewnętrznym przedsiębiorstwom.