Profesjonalne odkurzanie w Twoim domu

Kilka lat temu unijne prawo mówiące o energooszczędności zakazało sprzedaży odkurzaczy o mocy powyżej 900 W. Choć producenci odkurzaczy twierdzą, że pomimo niskiej mocy sprzęt może pochwalić się wystarczająco dobrą wydajnością, w praktyce ciężko jest kupić dobry odkurzacz domowy. Z tego właśnie powodu coraz większym zainteresowaniem cieszą się odkurzacze budowlane.

Wszechstronny odkurzacz do domu i nie tylko

odkurzacze profesjonalneSłaba moc odkurzacza powoduje, że nawet niewielkie zabrudzenie filtra odbija się w sposób widoczny na sile ssania i odkurzacz staje się bezużyteczny. Częste czyszczenie filtra pomaga przez jakiś czas, ale prędzej czy później jednak zaczyna nam brakować mocy, a większe zabrudzenia, zamiast w odkurzaczu, zostają na podłodze. Natomiast odkurzacze profesjonalne to czysta moc i to dosłownie. 1200 W to minimum dla tych urządzeń, jednak zdecydowanie większą popularnością cieszą się te o mocy w okolicach 2000 W. Taka maszyna zniesie niemal każde warunki i poradzi sobie z każdym brudem. Odkurzacze profesjonalne dzielimy na trzy klasy: L, M, H. Pierwsze świetnie radzą sobie z drobnym kruszywem i pracami stolarskimi, przydadzą się zatem także w warsztacie. Klasa M dodatkowo może być wykorzystana do odsysania szpachli mineralnych i materiałów wypełniających. Te maszyny będą zatem niezbędne podczas remontu. Ostatnie, czyli odkurzacze klasy H, posiadają specjalne filtry, które umożliwiają im pracę z tak niebezpiecznymi zabrudzeniami jak azbest czy pleśń. Dodatkowa zaleta tych urządzeń to możliwość pracy z mokrymi zabrudzeniami, a w zależności od modelu, nawet z dużą ilością wody i innych płynów.

Ogromna moc, wszechstronność w użyciu, oraz odporność na uszkodzenia, czyni z tych maszyn prawdziwe potwory w walce z niemal każdym rodzajem brudu. Niezawodność, duża pojemność, oraz możliwość dopasowania użytecznych akcesoriów, to tylko jedne z wielu zalet tych odkurzaczy.