Profesjonalny radca prawny z Legnicy

Mam pewien problem prawny. Kilka tygodni temu zmarła moja babcia i pozostawiła zaskakujący testament. Jak się okazało, zostałam jedyną spadkobierczynią. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie, samochód i działkę rekreacyjną. Wszystko byłoby w porządku, gdybym nie musiała spłacać moich trzech ciotek, które domagają się tego. Koleżanka mi poradziła, abym upewniła się, czy rzeczywiście powinnam podzielić się spadkiem z innymi. Dobrym posunięciem byłoby udanie się do kancelarii prawnej i rozmowa z prawnikiem.

Polecany prawnik specjalizujący się w prawie spadkowym

uznany radca prawny - legnicaZdecydowałam, że zaraz zadzwonię do najlepszego prawnika w Legnicy. Mam kilka numerów telefonu, co mnie bardzo cieszy. Udało mi się dodzwonić do dwóch kancelarii, ale umówiłam się na spotkanie z prawnikiem, który specjalizuje się w prawie spadkowym. Jak się dowiedziałam, jeśli komuś jest pilnie potrzebny uznany radca prawny – Legnica ma do zaoferowania wielu wybitnych specjalistów w dziedzinie prawa. Miałam możliwość przez kwadrans porozmawiać z radcą prawnym przez telefon i umówić się na jutrzejsze spotkanie w kawiarni. Prawnik pocieszył mnie, że nie ma takich przepisów, które nakazywałyby spłatę moich ciotek. Jedyne, na co mogą one liczyć, to zachowek. Nie jest to jednaka duża kwota, więc nie powinnam się martwić. Radca prawny poprosił mnie, abym na spotkanie wzięła ze sobą kopię testamentu i dokumentację medyczną babci. Jak prawnik wyjaśnił – tylko, jeżeli babcia cierpiała na demencję, czy chorobę Alzheimera jest możliwość podważenia testamentu. Radca prawny będzie mnie reprezentował w sądzie, dlatego jutro podpiszę pełnomocnictwo. Koszt porady prawnej wyniesie mnie sto trzydzieści złotych, co mnie zaskoczyło, bo spodziewałam się wyższej kwoty.

Jestem bardzo zadowolona z wyboru tego kompetentnego i doświadczonego prawnika. Bez pomocy kancelarii, nie poradziłabym sobie sama z tym problemem. Próbowałam czytać kodeks, ale nic kompletnie nie rozumiałam. Byłam przekonana, że będę musiała sprzedać mieszkanie, auto i działkę i podzielić się pieniędzmi. Oznaczałoby to że nie miałabym gdzie mieszkać, bo odkąd tylko pamiętam, mieszkałam z babcią. Prawnik wzbudził moje zaufanie, bo ma bardzo przyjemny ton głosu i potrafi słuchać, a do tego nie przerywa czyjejś wypowiedzi.