Prosty sposób na rysy na szybie

Zapewne wiele razy spotkaliśmy się z rysami na naszych szybach w aucie. Oczywiście z głębszymi rysami niezwłocznie udaliśmy się do specjalisty, a nawet musieliśmy być zmuszeni do wymiany szyby. W przypadku płytkich rys jesteśmy w stanie w prosty sposób usunąć zarysowania we własnym zakresie.

Własnoręczne usuwanie zarysowań szyb

usuwanie rys na szkleKiedy już nasze wycieraczki będą stare i zepsute mogą zarysować nam szybę. Możemy też zrobić to sami pielęgnując szyby starą bądź szorstką ścierką. Zadbajmy więc o regularne kontrole wycieraczek i zamieńmy ścierkę na ręcznik kuchenny, który jest o wiele delikatniejszy. Co zrobić, gdy rysy już się pojawią? Usuwanie rys na szkle nie będzie trudne, o ile będą to płytkie rysy. W innym wypadku możemy być pewni, iż wydamy trochę funduszy na profesjonalny zabieg bądź wymianę szyby. Gdy rysy nie są głębokie możemy zastosować filc i pastę polerską, których możemy użyć dopiero po odpowiednim przygotowaniu szyb. Umyjmy je oraz za pomocą odpowiednio dobranego środka odtłuszczającego odtłuśćmy je. Na sam koniec musimy wytrzeć je do całkowitej suchości. Potem wystarczy nałożyć pastę i za pomocą filcu polerować. Najwięcej siły użyjemy w centrum naszego problemu z zarysowaniem, ale nie zapomnijmy o przestrzeni dookoła. Aby ułatwić sobie pracę ciekawą opcją może być podgrzanie szyby do około 40 stopni Celsjusza. Uważajmy, aby nie była to zbyt wysoka temperatura, gdyż sami możemy wybić sobie szybę. 

Odpowiednie dbanie o szyby w aucie są kluczem do unikania zarysowań. Mimo to mogą się zawsze pojawić nie tylko z powodu naszego niedopatrzenia. Jeżeli rysy będą płytkie to z pomocą pasty polerskiej i filcu będziemy w stanie sami usunąć nasz problem. Niestety w przypadku głębokich rys musimy udać się już do profesjonalisty.