Prowadzenie uprawy truskawek

Jeśli zastanawiamy się nad tym w jaki sposób zadbać o swoją uprawę sadzonek truskawek to powinniśmy wiedzieć, iż nasza praca zaczyna się na krótki czas przed ich posadzeniem, a nawet przed wyborem sadzonek tego owocu. Warto dobrać odpowiednią glebę, nawieźć ją i później zadbać o inne elementy, abyśmy byli później zadowoleni z okazałych zbiorów, które będą nie tylko dobrze wyglądać, ale również wybornie smakować wszystkim.

Doskonałe i proste metody uprawy truskawek

sprawdzona plantacja truskawekKażdy z nas doskonale wie, że rośliny potrzebują słońca oraz wody do rozwoju. Jednak dla jak najlepszych zbiorów niekiedy trzeba zrobić coś więcej niż tylko od czasu do czasu podlać rośliny. Każda sprawdzona plantacja truskawek ma swoje metody na zadbanie o nie, jednak nie są one absolutnie żadną tajemnicą. Chodzi o kilka kroków, dzięki którym co roku mogą cieszyć się zdrowymi i dużymi zbiorami. Przede wszystkim dobór gleby. Gleba musi być próchnicza, nie być ciężka oraz musi mieć odpowiednią gospodarkę wodno-powietrzną. Warto też zwrócić uwagę na to co było przedtem posadzone na tym samym gruncie. Jeśli były to maliny, ziemniaki czy pomidory musimy zrezygnować z danego miejsca. Po wybraniu miejsca nawozimy je dokładnie, aby parę tygodni później zasadzić wyselekcjonowane, najzdrowsze okazy sadzonek tego owocu. Kiedy mamy je już w ziemi pozostało nam tylko ich regularne nawadnianie, które jest kluczowe w procesie ich rozwoju. Mają one bowiem bardzo płytkie ukorzenienie, przez co szybko tracą wilgoć, a truskawka lubi mieć wilgotne podłoże. Jeśli tego nie dopilnujemy może się skończyć to brakiem owoców albo tym, iż będą małe oraz niezbyt smaczne. Nie zapominajmy też o naturalnej profilaktyce przeciw szkodnikom, aby uniknąć produktów chemicznych oraz nawożenia w okresie jesiennym tuż po zbiorach z naszej plantacji.

Chcąc, aby nasza uprawa truskawek rosła dobrze i obfitowała w dużą ilość smacznych owoców musimy o nią szczególnie dbać. Nie dotyczy to jednak specjalnych metod, które od razu mogłyby się nam wydać trudne i czasochłonne. Przede wszystkim truskawki muszą mieć podłoże wilgotne, nawiezione oraz gleba pod nie musi zostać odpowiednio dobrana. Nie zapominajmy też o odchwaszczaniu, jak i o regularnej profilaktyce przeciw szkodnikom metodami naturalnymi.