Przewodnik po balustradach metalowych

Jeśli myślimy o zainstalowaniu nowej balustrady wokół tarasu, schodów lub basenu, istnieje wiele opcji dla metalu. Jedną z opcji są balustrady aluminiowe, a drugą balustrady ze stali nierdzewnej. Oto przewodnik po wszystkich tych rodzajach balustrad. Warto poznać zalety każdej opcji. To świetny sposób na odświeżenie tarasu lub basenu o elegancką, nowo wyglądającą balustradę.

Najpopularniejsze balustrady metalowe

balustrady metalowe krakówPopularne balustrady aluminiowe malowane proszkowo nie wymagają konserwacji i są niezwykle trwałe. Dzięki powłoce proszkowej nigdy się nie odpryskują, nie odklejają. Jednak czyszczenie jest wymagane raz w roku i częściej, jeśli balustrady znajdują się w pobliżu basenu lub oceanu. Oto kilka wskazówek dotyczących czyszczenia balustrad aluminiowych. Możemy zastosować łagodny roztwór mydła i wodę oraz raz w roku wyczyścić balustrady. Jednym z głównych czynników decydujących o trwałości i estetyce balustrad stalowych jest natężenie ruchu, któremu będą poddawane. W porównaniu z drewnianymi odpowiednikami stal nierdzewna jest mniej podatna na korozję. Jeśli chodzi o balustrady metalowe kraków jest miejscem, gdzie nie będziemy narzekać na brak wyboru. Dodatkowo balustrada ze stali nierdzewnej nie będzie wymagać powłoki ochronnej, jak to ma miejsce w przypadku stali węglowej. Jednak stal nierdzewna jest droższa niż stal węglowa. Stal nierdzewna musi zawierać co najmniej 10,5 procent chromu, co tworzy trwałą stal. Inne stopy mogą być dodawane w celu stworzenia różnych gatunków stali nierdzewnej, z ponad 50 różnymi rodzajami stali nierdzewnej dostępnych obecnie na rynku. Zazwyczaj profesjonalne systemy balustrad wykorzystują 304 lub 316 gatunków stali nierdzewnej.

Decydując się na rodzaj balustrady do domu, stal nierdzewna jest doskonałym wyborem. Stal nierdzewna jest nie tylko łatwiejsza do czyszczenia, ale także nie wymaga powłoki ochronnej, jak jej odpowiednik węglowy. Stal nierdzewna musi zawierać co najmniej 10,5 procent chromu, co tworzy niezwykle wytrzymałą stal. Istnieje kilka stopów, które składają się na stal nierdzewną.