Rodzinne ustawienia systemowe

W dziewiętnastym wieku Bert Hellinger wysnuł teorię, według której wszystkie nasze obecne problemy w życiu codziennym wynikają z nieprawidłowych, zaburzonych lub też całkowicie zerwanych relacji rodzinnych. Naprawa takich relacji pozwoliłaby nam na spojrzenie na świat nieco inaczej i umożliwiłaby zmianę podejścia do problemów, a także unaoczniła sposób ich rozwiązania.

Czym są systemowe ustawienia Berta Hellingera?

terapia systemowa warszawaTeoria ta stała się podstawą do stworzenia metody psychoterapeutycznej, której celem było przywrócenie równowagi psychicznej danej jednostce. Metoda ta jest formą terapii grupowej, która z ogromną skutecznością wykorzystywana jest w pracy wielu psychoterapeutów. W terapii tej członkom grupy nadaje się role poszczególnych członków rodziny osoby poddawanej terapii i ustawia ich w przestrzeni w taki sposób, aby odzwierciedlało to ich relacje. Stąd też wzięła się nazwa tej terapii, czyli ustawienia systemowe. Jeśli chodzi o leczenie, jakim jest terapia systemowa Warszawa jest doskonałym miejscem do jego rozpoczęcia. Na terenie tego miasta działa specjalista, który cieszy się naprawdę dobrymi opiniami i umożliwia nam uzyskanie naprawdę szybkich rezultatów. Okazuje się, że wystarczy już kilka sesji, aby zauważyć znaczące zmiany w naszym podejściu, poprawę relacji rodzinnych, a także pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

Warto tutaj zaznaczyć, że w przypadku tej formy terapii efekty uzyskuje się znacznie szybciej, niż w przypadku standardowych metod, takich jak terapia behawioralna, czy też inne rodzaje psychoterapii. Wiele osób może zastanawiać się nad kosztami. Wydawać by się mogło bowiem, że są one naprawdę wysokie, jednak rzeczywistość pokazuje, że tak nie jest. Niewielka kwota wystarczy, aby poprawić jakość naszego życia.