Skuteczna terapia uzależnień

Osoby uzależnione często mają problem z akceptacją własnej choroby. Wydaje im się, że to co robią i styl życia jaki prowadzą nie odbiega od kanonów normy. Nie dostrzegają więc problemu. Poza tym twierdzą, że ich słabości takie jak zakupoholizm czy też odwiedzanie kasyn i tym podobnych instytucji nie krzywdzi nikogo a dla nich jest tylko niewinną rozrywką. Tymczasem taka postawa niszczy nie tylko ich samych ale również bliskich i otoczenie.

Refundowane ośrodki terapeutyczne dla uzależnionych

ośrodek leczenia uzależnień na nfzUzależnienie dotyka zwykle osoby nieśmiałe, mające problem w nawiązywaniu relacji, zamknięte w sobie. Chwilowa wygrana stanowi dla nich odskocznie od codzienności, podnosi samoocenę, sprawia, że stają się bardziej otwarci i chętniej brylują w towarzystwie innych ludzi. Nie unikają kontaktów i czują się duszą towarzystwa. Oczywiście iluzja ta trwa chwilę a później dopada ich szara rzeczywistość, która czasami bywa tragiczna. Bowiem uzależnienie doprowadziło ich na skraj bankructwa a perspektywa to często myśli lub nawet plany samobójcze. Jedynym ratunkiem jest podjecie natychmiastowego leczenia. W naszym kraju terapie uzależnień prowadzone są na bardzo wysokim poziomie. Możemy się o tym przekonać odwiedzając ośrodek leczenia uzależnień na nfz. Jak więc widzimy pieniądze, a raczej ich brak nie stanowią tutaj problemu. Pobyt w ośrodku i całkowite leczenie są nieodpłatne. Wystarczy podjąć świadomą i dobrowolną decyzję o poddaniu się terapii i zgłosić się na nią. Kontakt do polecanej placówki znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej. W wyznaczonym terminie musimy zgłosić się na konsultację psychologiczną a następnie podjąć zaleconą terapię.  Pobyt w ośrodku trwa kilka tygodni, w tym czasie nauczymy się rozpoznawać problem, radzić sobie z nim i nie ulec kolejnym pokusom. Ze wsparcia mogą również skorzystać nasi bliscy.

Szybki i skuteczny powrót do zdrowia jest możliwy tylko wówczas gdy pacjent całkowicie zaufa terapeucie, zastosuje się do jego zaleceń i będzie przestrzegał obowiązujących w ośrodku norm i zasad. Pomoże mu w tym doświadczony personel, oraz inni pacjenci którzy borykają się z podobnymi problemami. To właśnie oni najlepiej potrafią wczuć się w emocje i odczucia osoby chorej. Dlatego tak bardzo ważną rzeczą są nie tylko terapie indywidualne ale również grupowe.