Śląsk – gdzie wykonać endoprotezę biodra?

Jak wygląda całkowita wymiana stawu biodrowego, czyli tzw. endoproteza? Aby zrozumieć zabieg warto najpierw spojrzeć na normalne, zdrowe biodro. Czym tak właściwie jest biodro i z czego się składa? Biodro jest stawem kulowo-panewkowym. Stanowi on połączenie kości miedniczej z kością udową. Jak dobrze wiemy w raz z wiekiem czy w wyniku wypadku staw może nie pracować w odpowiedni sposób. Wówczas wiele osób decyduje się na endoprotezę.

Wszczepienie endoprotezy biodra na Śląsku – zalety

endoproteza biodra - śląskWymiana stawu biodrowego lub artroplastyka stawu biodrowego to operacja polegająca na zastąpieniu chorego lub uszkodzonego stawu biodrowego sztucznym stawem lub implantem. Ludzie zwykle otrzymują protezy biodra, gdy zapalenie stawów powoduje silny ból i stan zapalny biodra. Złamanie biodra i naturalne zużycie są również częstymi przyczynami operacji wymiany stawu biodrowego. Endoproteza biodra – Śląsk pomaga tysiącom ludzi odzyskać mobilność i znaleźć ulgę w bólu stawów, ale zabiegowi wymiany stawu biodrowego towarzyszy pewne ryzyko i wymaga miesięcy rekonwalescencji. Przyszli pacjenci powinni wiedzieć, że implanty nie są wieczne, a niektóre z nich mają lepsze wyniki pod względem bezpieczeństwa niż inne. Powinni więc oni podjąć kroki, aby upewnić się, że wymiana stawu biodrowego jest dla nich odpowiednia, a proteza, którą otrzymują jest bezpieczna i stosowana z powodzeniem. Sztuczny biodro składa się z trzech podstawowych elementów: trzonu, który jest umieszczany w kości udowej, kuli przymocowanej do górnej części kości udowej oraz miseczki przymocowanej do gniazda w miednicy. Kulka, zwana także częścią głowy kości udowej, zastępuje głowę kości udowej. Miseczka, zwana również komponentem panewkowym, jest wszczepiana do miednicy. W zdrowym biodrze głowa kości udowej jest pewnie osadzona w panewce, tworząc staw biodrowy.

Chociaż operacja wymiany stawu biodrowego jest powszechna, jest to także poważna operacja, która wiąże się z różnymi zagrożeniami. Powikłania podczas operacji lub w późniejszym życiu mogą powodować wyniszczające skutki uboczne. Dlatego lekarze i pacjenci powinni wziąć pod uwagę korzyści i ryzyko operacji. Warto wybrać klinikę, która cieszy się ogólnym uznaniem, a przede wszystkim bezpieczeństwem. Zanim oddamy się w ręce specjalisty uprzednio upewnijmy się, czy aby na pewno on nim jest.