Specjalna lada do kawiarni

Prowadzenie kawiarni oraz restauracji uznawane jest za jedno z najtrudniejszych wyzwań biznesowych. Wynika to z tego, że po pierwsze w tej dziedzinie istnieje bardzo duża konkurencja, a po drugie, trzeba spełnić sporo wymagań, żeby prowadzić działalność gastronomiczną. Mimo tego postanowiłam otworzyć kawiarnię na moim osiedlu. Brakowało tutaj takiego miejsca i ta ryzykowna decyzja okazała się ostatecznie bardzo opłacalna.

Nowoczesne witryna chłodnicza

lada chłodniczaNiecały rok temu zaczęłam urządzać lokal, który wynajęłam pod kawiarnię. Mogłam się wówczas zrealizować jak projektantka- amatorka. Ostatecznie wyszedł mi bardzo klimatyczny lokal, w którym miło się wypoczywa. Poza stolikami, krzesłami i dekoracjami, musiałam jeszcze zainwestować w sprzęt, taki jak ekspres do kawy czy maszynę do robienia koktajli. Największym wydatkiem okazał się jednak lada chłodnicza, w której wyeksponowane są ciast i desery. Długo szukałam idealnej lady chłodniczej do mojego lokalu. Chciałam, żeby wyglądała ona nowocześnie. A na rynku większość dostępnych lad chłodniczych ma raczej klasyczny, nieco zaokrąglony kształt. Ja chciałam coś bardziej kanciastego. Ostatecznie udało mi się znaleźć w Internecie elegancką witrynę ekspozycyjną, która pełni również rolę lady chłodniczej. Kupiona przeze mnie lada ma ciemne i dość grube obramowania, które tworzą wspaniały kontrast w kawiarni. Lada jest dość duża, więc mogę w niej pomieścić całą naszą słodką ofertę. Plusem tej lady jest też to, że nie trzeba jej otwierać do góry, na dół czy w bok, tylko posiada ona wygodne, przeszklone drzwi przesuwne, które po zamknięciu są na tyle szczelne, że z środka nie ucieka chłód i nie przedostaje się ciepło nawet w najcieplejsze dni. Zakupiona przeze mnie lada jest dodatkowo energooszczędna. W prowadzeniu biznesu takie oszczędności mają duże znaczenie. 

Kawiarnia to nie tylko wygodne fotele czy krzesła i stoliki. To też nie tylko smaczne desery czy ciast oraz kawa. Z perspektywy właściciela istotniejsze są wszelkiego rodzaju sprzęty, które pozwalają te smakołyki przygotować i długo utrzymać w świeżości. Jedną z inwestycji, którą trzeba poczynić przy otwieraniu własnej kawiarni, jest zakup lady chłodniczej, w której przechowywać będziemy ciast oraz desery. Mi udało się nabyć taką ladę o nowoczesnym designie.