Sposoby zabezpieczania budynków przeciwko gołębiom

 

Każdy mieszkaniec miasta lubi posiadać własny kącik, gdzie może sobie poprzebywać na świeżym powietrzu, o ile za takie można uznać powietrze w mieście. Niektórzy mają własne ogródki, a inni wolą dyskretne miejsce na balkonie. Niestety dla tych drugich istnieje pewne zagrożenie, które sprawia, że codzienne przebywanie w tym miejscu jest mało komfortowe. Mowa tutaj o takim zagrożeniu, które nie każdy by się spodziewał, a mianowicie o gołębiach.

Sposobem na gołębie jest bardzo wytrzymała siatka balkonowa

wytrzymałe siatki balkonoweGołębie przyzwyczaiły się do życia w mieście. Mają tutaj pożywienie i względny spokój, gdyż drapieżniki nie latają między wysokimi budynkami. Niestety duża ich ilość sprawia, że stali się oni kłopotliwymi współlokatorami dla ludzi. Ich codzienna toaleta zakłada załatwianie się w każdym miejscu, w którym przebywają, a zapach odchodów jest nieprzyjemny. Do tego gołębie często lubią przesiadywać na naszych balkonach. Nic dziwnego, że aby nieco odsunąć od tego miejsca te ptaki, trzeba trochę utrudnić im życie. Najlepiej jeśli ograniczymy im dostęp do balkonu, ale w taki sposób, abyśmy my mogli cieszyć się chwilami spędzonymi w tym miejscu. Bardzo popularnym środkiem walki z gołębiami są wytrzymałe siatki balkonowe o odpowiednio dobranych oczkach, przez które ptaki się nie przedostaną. Aby balkon nie wyglądał jak zakratowane więzienie, te siatki są wykonane z naprawdę niezbyt grubego drutu, o oczkach niezbyt małych, ale wystarczających, aby gołębie się przez nie nie przedostały. Odpowiednio dobrane siatki sprawiają wrażenie jakby ich w ogóle nie było. Z daleka tak naprawdę, w cale ich nie widać. To bardzo dobrze, gdyż z reguły takie siatki zakłada się w kamienicach, na zabytkowych starówkach. Głupio by wyglądało, gdyby wszystkie balkony na starówce były zakratowane, dlatego właśnie używa się dyskretnych siatek.

Metoda siatki zabezpieczającej przed gołębiami jest oczywiście bardzo skuteczna i dla wielu osób wystarczająca. Gołębie nie spędzają czasu w tak zabezpieczonych miejscach. W sumie nie mają po co, gdyż mogą wybrać inne, bardziej przyjazne miejsca, które nie mają zabezpieczeń. Dla właścicieli mieszkań oznacza to przede wszystkim spokój i brak konieczności czyszczenia elewacji przed szkodliwym działaniem gołębi i tego konsekwencjami.