Sprzęt do ćwiczeń ulicznych

Nasze osiedle należało do najstarszych w mieście, i zaczynało również tak wyglądać, z zapuszczonymi placami zabaw, zarośniętymi boiskami i dawno nieodmalowywanymi blokami. Poprzedni zarząd nieszczególnie przykładał się do jego unowocześnienia, więc owe trudne zadanie postanowiliśmy wykonać w pierwszej kolejności.

Nowoczesne urządzenia do treningu ulicznego

zestawy street workoutNie chcieliśmy jednak przeprowadzać jakichkolwiek działań bez uprzedniej konsultacji z mieszkańcami, od których dowiedzieliśmy się iż największym problemem jest obecnie brak obiektów sportowych, które mogły by być wykorzystywane przez młodych ludzi stanowiących większość wspomnianych mieszkańców. Jako że nie mieliśmy funduszy na postawienie pełnoprawnego obiektu sportowego, postanowiliśmy stworzyć siłownie uliczne w miejscach dawnych placów zabaw i przestrzeni sportowej. Nowoczesne zestawy street workout były bowiem bardzo zachwalane przez użytkowników, zarówno zapalonych sportowców jak i osoby które zajmowały się treningiem rekreacyjnie, i były stosunkowo tanie. Nawet najbardziej podstawowe zestawy street workout pozwalały na wykonywanie wszystkich bazowych ćwiczeń i były zdecydowanie funkcjonalne, a co bardziej zaawansowane konfiguracje często były na równi z nowoczesnymi urządzeniami treningowymi w siłowniach. Co było szczególnie atrakcyjne dla wszystkich potencjalnych użytkowników, place te były dostępne całkowicie nieodpłatnie, i mogły być wykorzystywane o dowolnej porze.

Oznaczało to świetną alternatywę od komercyjnych siłowni, często mających dość niewygodne godziny otwarcia dla osób pracujących do późnej pory. Co więcej, ustawienie takich urządzeń było bardzo proste, wymagając jedynie oczyszczenia terenu na którym miały być usytuowane, i nie wymagały dużego nakładu pracy do ich montażu.