Stawiamy na szybką i skuteczną naukę hipnozy

Bycie hipnotyzerem pozwala nam na zgłębianie sekretów ludzkiego umysłu. Sam hipnotyzer nie jest zaś ani magikiem, ani znachorem o nadprzyrodzonych umiejętnościach. Kończy on odpowiedni kurs, dzięki któremu nabywa umiejętność wprowadzania drugiego człowieka w stan maksymalnego skupienia na określonych wydarzeniach, tak by mogła ona je odtworzyć, mimo iż nie zawsze wszystko pamięta.

Udajemy się na szybki kurs hipnoterapii

szybka nauka hipnozyBardzo często zastanawiamy się, czym jest sama hipnoza i jak można wprowadzić w jej stan inną osobę. Z zewnątrz dla przeciętnego obserwatora może ona wyglądać dość dziwnie lub niesamowicie, kiedy inna osoba z zamkniętymi oczami opowiada w dużym skupieniu  o wyszarzeniach, których nie pamięta. Na tym bowiem polega hipnoza. nie jest ona ani wprowadzaniem w trans, ani usypianiem innej osoby, choć może tak wyglądać gdyż prosimy pacjenta, by się wyciszył,i skupił na kręcącej się monecie czy przesuwanym zegarku. Jeśli chodzi o takie zajęcia, jak szybka nauka hipnozy, to kursy organizowane są we wszystkich większych miastach i trwają około pół roku. Możemy zacząć je jesienią lub wiosną, tak jak przypadają semestry szkolne. Kursy mają zarówno zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne. Po ukończeniu kursu zawsze dostajemy dyplom jego ukończenia, który może przydać się nam w pracy lub poszerzyć nasze zainteresowania. Na zajęciach nauczymy się wprowadzania drugiej osoby w stan maksymalnego skupienia uwagi na danym wydarzeniu i odciągniemy jej uwagę od działania czynników zewnętrznych, które działają rozpraszająco. Nikim nie manipulujemy, tylko staramy się dotrzeć do wydarzeń zapisanych w naszej pamięci, o których zapomnieliśmy lub nie do końca je pamiętamy. Talent nie jest nam potrzebny tylko umiejętności praktyczne uzyskane na kursie. Najpierw uczymy się sugerowania innej osobie zmęczenia, a następnie stopniowo przechodzimy do kolejnych etapów przemian w organizmie, jak na przykład sztywnienie, czy opadanie ciała wyglądającego na chwilowe przyśnięcie. Następnie zadajemy już tylko różne pytania, na które chcemy uzyskać odpowiedź.

Hipnoza często stosowana jest przez psychologów i psychiatrów, którzy wykorzystują ją w sesjach terapeutycznych. Bardzo często jej zadaniem jest dotarcie do wspomnień świadków różnych wydarzeń, którzy nie zawsze pamiętają, co widzieli na miejscu zdarzenia. By zostać hipnotyzerem musimy ukończyć odpowiedni kurs, po odbyciu którego nabywamy umiejętności praktyczne i zdobywany dyplom jego ukończenia, który zawsze może przydać nam się w naszej pracy.