Szafa do broni służbowej

Szafy w magazynie broni jednostki zużywają się znacznie szybciej niż przewiduje ich zakładana żywotność, gdyż używane są znacznie częściej niż ich odpowiedniki cywilne lub policyjne. Broń pobierana jest bowiem codziennie, więc ciągłe otwieranie i składowanie broni w szafie powoduje zmęczenie materiału i znacznie szybsze zużycie. Na dodatek, dotychczasowo używane przez nas szafy nie należały do wyposażenia o najwyższej jakości.

Najtrwalsza szafa do składowania broni służbowej

solidna szafa na broń s1Przezbrojenie jednostki oznaczało konieczność wymiany szaf na nowe, więc mieliśmy doskonałą okazję do wyposażenia się w nie tylko wygodne, ale również bardzo wytrzymałe szafy, lepiej znoszące ciągłe użycie. Każdą starą szafę zastąpiła nowoczesna, solidna szafa na broń S1 o wzmocnionej konstrukcji. Szafa ta jest całkowicie odporna na próby otwarcia za pomocą narzędzi elektrycznych o dużej mocy, przemysłowych materiałów wybuchowych oraz palników acetylenowych. Wewnętrzna część, natomiast, jest podzielona na przegrody oddzielone pancernymi ścianami, chroniącymi zawartość w przypadku detonacji wadliwej amunicji lub innego wypadku mogącego uszkodzić w jakikolwiek sposób przechowywaną broń lub też wewnętrzną część szafy. Konstrukcja szafy oznacza przede wszystkim ogromną trwałość, znacznie wyższą od wytrzymałości starego typu szaf do broni. Nawet przy ciągłym użyciu i codziennym pobieraniu broni, szafy nie wykazują najmniejszego śladu zużycia, i funkcjonują idealnie z minimalną ilością konserwacji. Z racji iż na całym naszym obiekcie panuje stan podwyższonego bezpieczeństwa, szafy mogły być zamówione bez elektronicznych zabezpieczeń, które są dość podatne na awarie. Nauczeni doświadczeniem preferowaliśmy szafy z mechanicznymi zamkami, mniej wygodnymi niż elektroniczne odpowiedniki, ale za to zdecydowanie bardziej bezawaryjnymi.

Jedną z wielu zalet szafy jest również bardzo mocna konstrukcja wnętrza. Stare szafy były bowiem wyposażane w aluminiowe zaczepy na długą broń, które odkształcały się bardzo łatwo przy ciągłym użytkowaniu i składowaniu broni. Nowe szafy, natomiast, w całości wykonane są z elementów odlewanych ze stopów stali odpornych na niemal każde czynniki zewnętrzne, i doskonale znoszą dość nieostrożne traktowanie podczas normalnego dnia pracy.