Taśma odblaskowa – krótka charakterystyka

Rodzajów taśmy odblaskowej jest wiele. W sklepach możemy znaleźć taśmy gładkie, w prążki czy w kształcie plastra miodu. Taśmy mogą mieć różne kolory od srebra po żółć. 

Znajomość kolorystyki czy wzorów nie jest podstawą prawidłowego wykorzystania taśmy. W celu lepszego użytkowania produktu postaram się opisać skład każdej z taśm. 

Samoprzylepna taśma odblaskowa

taśmy odblaskowe 3mRobiąc przegląd akcesoriów z odblaskami ten rodzaj taśm króluje nad wszystkimi. Profesjonalne oraz samoprzylepne taśmy odblaskowe 3m są wykonane w 100% ze sztywnego poliestru. Aby mogły świecić w ciemności warstwa polimery została pokryta warstwą PMMA. Otoczka ta pozwala na dobre odbicie światła. Dzięki czemu taśmy odblaskowe 3m są widoczne z kilkunastu metrów. Warstwa kleju akrylowego pozwala na szczelność oraz dobrą przyczepność. Samoprzylepne taśmy odblaskowe 3m są stosowane na powierzchniach wykonanych z aluminium oraz stali. 

Naszywana taśma odblaskowa

To jedyny produkt całkowicie wykonany z poliestru. Nie posiada warstwy klejącej. Ma postać cienkiej wstążki. Dzięki technice wykonania taśmy odblaskowe 3m odbijają światło lamp w odcieniu srebra. Dzięki czemu jesteśmy dobrze widoczni na drodze. Aby móc przyszyć taśmy odblaskowe 3m wystarczy użyć maszyny do szycia. W przypadku jej braku zawsze możesz skorzystać z szycia ręcznego. 

Prasowana taśma odblaskowa 

To już ostatni rodzaj taśmy do samodzielnego stosowania. Zaletą stosowania taśmy do prasowanie jest szybkość przywierania. Jedynie, czego potrzebujesz to taśmy odblaskowe 3m oraz żelazka. Prasowane taśmy odblaskowe 3m składają się z warstwy poliestru oraz kleju termicznego. 

Pośród wielu rodzajów odblasków w formie taśmy. Można zdecydować się na małe naklejki oraz naszywki. Drobne elementy odblaskowe są doskonałe jako dekoracja odzieży, kasku czy roweru.