Technologie używane przez producentów kartonów

Rosnące zapotrzebowanie na wiele rodzajów kartonów wymusza wdrażanie wielu rodzajów technologii. Dzięki zautomatyzowanym procesom produkcji, możliwe jest osiągnięcie wydajności, która pozwoli na produkowanie nie tylko trwałych ale także estetycznych kartonów. Firmy produkujące kartony na zamówienie dysponują parkiem maszynowym, zdolnym do wytwarzania wielu rodzajów kartonów dla klienta indywidualnego i firmowego.

Jakie rozwiązania stosują producenci kartonów?

producent kartonówAby produkcja kartonów mogła być prowadzona w niezwykle szybkim tempie, firmy instalują u siebie wielkoformatowe maszyny offsetowe, dzięki którym możliwe jest pracowanie z każdym rodzajem materiału tekturowego. Tego typu maszyny umożliwiają produkcje kartonów o każdym rozmiarze, a ich szybka i niezawodna praca może przyczyniać się do tego, iż zamówienie kilkuset lub kilku tysięcy kartonów nie będzie stanowiło żadnych problemów. Technologie produkcji kartonów opierają się także na pełnej automatyzacji. Producent kartonów używa zatem linii produkcyjnych, które pracują na pełnych obrotach tylko po to, aby sprostać oczekiwaniom klienta firmowego lub indywidualnego. W wielu wypadkach możemy liczyć także na pełną kontrolę nad wytwarzanym kartonem, co sprawia, iż producent uzyskuje informację o stanie wyrobu, używanego surowca a także aktualnie wdrażanych technologii. Maszyny wytwarzające kartony mogą być zaprogramowane tak, aby wdrażały wiele rodzajów technologii. Jedną z nich jest wykrawanie, dzięki któremu możliwe jest uzyskiwanie wielu kształtów kartonów, które są używane na przykład do pakowania produktów, które trafiają potem na półki sklepowe. Oprócz wykrawania firmy stosują także klejenie, hot-stamping czy okienkowanie. Wszystkie tego typu technologie są używane do wytwarzania najlepszych jakościowo kartonów, które są odporne na warunki atmosferyczne i zewnętrzne.

Oprócz wytwarzania kartonów możliwe jest także nadrukowywanie na ich powierzchni wszelkiego rodzaju napisów. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest nanoszenie grafik o dużej rozdzielczości, które mogą być drukowane na pudełkach i kartonach, umieszczanych na wystawach sklepowych. Najwyższa jakość druku jest w tym wypadku najwyższym standardem, który może być wykorzystywany po to, aby klient dostawał towar pełnowartościowy.