Użyteczne zabawki dla dzieci

Każdy maluch ma w swoim pokoju mnóstwo zabawek, bo przez zabawę dzieci się uczą. Już od pierwszych chwil życia, mózg dziecka jest stymulowany na różne sposoby, dzięki czemu szybko i sprawnie się rozwija. Jednak nie wszystkie zabawki są godne uwagi.

Rodzaje zabawek dla dzieci

zabawki interaktywne dla dzieciPierwsze zabawki jakie dostaje każde dziecko, to najczęściej maskotki i grzechotki. Służą one maluszkowi przez pierwsze miesiące życia, gdyż jego rozwój nie pozwala na bardziej zaawansowane zabawki. Później świetne są gryzaki, gdyż dziecku zaczynają wychodzić pierwsze zęby. Im starsze dziecko, tym bardziej skompilowane zabawki zaczynają go interesować. Zabawki interaktywne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w wieku od około sześciu – ośmiu miesięcy. Są one zasilane na baterie i najczęściej wydają dźwięki, poruszają się i mówią, lub śpiewają. Taka zabawka zachęca dziecko do wejścia w interakcję, powtarzania usłyszanych dźwięków i słów, a przez to rozwijanie swojej mowy. Interaktywna zabawka może się poruszać, a więc też uczy reakcji przyczynowo – skutkowej, ponieważ po naciśnięciu przycisku, następuje jakaś czynność. W sprzedaży dostępne są maskotki interaktywne, albo przedmioty wykonane z plastiku, lub pochodnych materiałów. Zabawa nimi rozwija umiejętności manualne, pobudza wzrok, stymuluje słuch i uczy koncentracji. Dzieci bardzo chętnie sięgają po takie zabawki, bo są dużo bardziej ciekawe niż zwykłe maskotki, czy klocki. Wszystko co się świeci, porusza i wydaje dźwięki, jest ciekawe dla malucha.

Jeżeli nie wiemy co kupić kilkulatkowi na prezent, to zabawka interaktywna będzie świetnym pomysłem. Znajdziemy mnóstwo rodzajów tego typu zabawek dla dzieci i będą dostosowane do różnego wieku i tym samym do etapu rozwojowego. Ceny ich zaczynają się już od około 60 złotych.