Warsztat oklejający pojazdy

Oklejanie karoserii naklejkami reklamowymi czy nawet ochronnymi jest bardzo częstym zabiegiem, i wykonywane jest przez większość warsztatów samochodowych w całym kraju. Nie wszystkie warsztaty są jednak rekomendowane do wykonywania montażu takiego akcesorium, gdyż jak się nieraz okazuje, nieumiejętnie nałożona folia czy naklejka odchodzi od karoserii bardzo szybko, a jeśli jest to folia ochronna, może spowodować uszkodzenie lakieru.

Fachowe nakładanie folii i naklejek na karoserię samochodu

oklejenie samochodu w gdańskuKierowcy bardzo często polecają więc kolegom te zakłady i warsztaty, które najbardziej fachowo nakładają dowolnego rodzaju folie i naklejki na karoserię. Jednym z takich zakładów jest warsztat samochodowy, wykonujący szybkie i fachowe oklejenie samochodu w Gdańsku. Nie jest to jeden z największych warsztatów samochodowych w okolicy, aczkolwiek należy do najbardziej rekomendowanych, właśnie za możliwość bezproblemowego i pewnego montażu dowolnego rodzaju folii. Zakład ten zajmuje się również wytwarzaniem folii reklamowych, i wykonuje takowe wedle specyfikacji klienta i wymiaru samochodu, który miałby być nimi oklejony. Wszystkie folie tworzone są z najwyższej jakości materiałów i farb, więc są trwałe, odporne na uszkodzenia, a w przypadku folii ochronnych, nie naruszają w żaden sposób wyglądu lakieru samochodowego, i nie powodują jego matowienia. Warsztat ten wykonuje nakładanie folii nieco wolniej niż w innych punktach, aczkolwiek wyższy nacisk kładziony jest tam na dokładność. Folie są idealnie wygładzone i dopasowane do kształtu karoserii tak, by przylegać do niej całkowicie i nie powodować żadnych wypaczeń i uszkodzeń.

Są tam również wykonywane prace nad wzmocnieniem trwałości materiału folii, oraz zabezpieczeniem przed odchodzeniem rogów od powierzchni, co zdarza się często podczas intensywnej jazdy po offroadzie czy też w przypadku niewystarczającej konserwacji. Warsztat ten obsługuje zarówno kierowców samochodów osobowych, jak i właśnie offroadowych, i coraz częściej nakłada specjalistyczne naklejki i folie ochronne na samochody tuningowane, wymagające dodatkowej ochrony z racji zastosowania nietypowego lakieru, jaki używany jest wyłącznie na samochodach silnie personalizowanych z racji delikatności i podatności na zdarcie.