Wózki jako obowiązkowe wyposażenie każdej firmy.

W każdym sklepie czy magazynie spotykamy się z różnego rodzaju wózkami. Popularne paleciaki pozwalają na szybki i sprawny transport towarów na różne odległości. Jakie wózki wybrać aby były funkcjonalne? Jakie są rodzaje wózków do przewożenia towarów? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniego wózka?

Jakie są rodzaje wózków elektrycznych?

wózki unoszące elektryczneNieocenioną pomocą przy transporcie palet są wózki zarówno proste, ręczne modele jak i te wspomagane elektrycznie. Wózki te charakteryzują się prostą obsługą oraz odpornością na ciężkie warunki oraz są niezawodne. Wózki do przewożenia palet są obowiązkowe w każdym magazynie. Jednym z rodzajów takich wózków są wózki unoszące elektryczne, które znajdują szereg zastosowań w transporcie wewnętrznym m.in. podnoszeniem ładunków, transportem poziomym czy transportem podwójnych palet. Ich udźwig wynosi do 2 ton, a wysokość podnoszenia to maksymalnie 6,3 m. Wyróżnić można wiele modelów wózków unoszących: zaczynając od prowadzonych ręcznie do wózków wyposażonych w platformę, z miejscem dla operatora, czy takie z siedziskiem dla operatora wózka. Wszystkie tego typu wózki nadają się do pracy w niskich temperaturach. Elektryczne wózki paletowe poruszają się szybko dzięki napędowi bez użycia siły operatora. Wśród takich wózków znaleźć możemy wózki paletowe z masztem, które nadają się do magazynu z wysokim składowaniem. Taki sprzęt znacznie podniesie efektywność magazynu jak i obciąży operatorów. Do rodzajów wózków widłowych zaliczyć również możemy wózki unoszące boczne jak i czołowe. te pierwsze charakteryzują się bardziej intuicyjnym manewrowaniem, większą stabilnością i lepiej nadają  się do transportu na dłuższe dystanse. Z kolei wózki widłowe boczne sprawdzają się wyśmienicie w wąskich korytarzach i często używa się ich do wysokiego składowania. 

Jak widzimy wszystkie rodzaje wózków widłowych jak i paleciaków łączą świetne możliwości transportu oraz dobrania odpowiedniego urządzenia do potrzeb indywidualnych pracownika. Bez tych wózków współczesny przemysł nie istniałby, gdyż codziennie pomagają w utrzymaniu biznesów w każdej wielkości firmy. Pamiętajmy o wszelkich zasadach bezpieczeństwa podczas użytkowania tego rodzaju sprzętu.