Wybieramy pellet z certyfikatem

Pellet staje się coraz popularniejszą formą ogrzewania nieruchomości, to należy pamiętać o tym, iż w zależności od rodzaju, może być on bardziej efektywny lub mniej. Z tego powodu wielu początkujących właścicieli decydujących się na zakup kotła czy pieca, poszukuje również informacji odnośnie tego, w jaki sposób wybrać najlepszy pellet.

Korzystamy z dobrego pelletu z certyfikatem

pellet olczyk z certyfikatemUżytkownicy kotłów czy pieców na pellet polecają to rozwiązanie głównie ze względu na wygodę użytkowania, oszczędności finansowe, czystość w kotłowni, a także fakt, iż pellet jest to paliwo całkowicie naturalne, odnawialne oraz przyjazne dla środowiska. Pod względem poziomu emisji CO2 wyprzedzi on nawet najnowocześniejsze modele kotłów gazowych. Należy jednak zwracać uwagę na jakość kupowanego pelletu. Warto wybierać pellet olczyk z certyfikatem. Klasa pelletu jest pierwszą oraz najważniejszą rzeczą, na jaką powinno się zwracać uwagę. Wraz z rosnącą popularnością wprowadzono normy oraz certyfikaty, które obowiązują we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Klasa A1 jest to pellet o najwyższej jakości, który jest przeznaczony do stosowania w gospodarstwach domowych. Cechuje się niską ilością azotu oraz popiołu, a także bardzo wysokimi parametrami spalania. Jest on wytwarzany z drewna okrągłego, a także niezanieczyszczonych chemicznie resztek produkcyjnych z przemysłu drzewnego. Klasa A2 jest to pellet o nieznacznie niższym poziomie jakości, przy tym ma niewiele wyższy poziom azotu oraz ilość popiołu powstające w czasie spalania. Wytwarza się ją z całych drzew bez gałęzi, z drewna okrągłego, a także z pozostałości tartaków i przemysłowych. Klasa B to pellet produkowany z nieprzetworzonego pod względem chemicznym drewna użytkowego, poużytkowego oraz innych surowców drzewnych z lasów. Nie jest on zalecany przez większość producentów kotłów ze względu na powstawanie dużej ilości popiołu oraz spieków. Oczywistym wyborem będzie korzystanie z certyfikowanych klas A1 lub A2.

Podsumowując, poszukując odpowiednich sposobów ogrzewania nieruchomości, warto wykorzystać zalety pelletu. Jest to nowoczesny i ekologiczny sposób ogrzewania, który wyróżnia się szybkim czasem zwrotu inwestycji w piec. Warto jednak pamiętać, by sięgać wyłącznie po certyfikowany pellet o najwyższej jakości.