Wybór najlepszego chwytaka do ładowarki

W przemyśle drzewnym, budownictwie i rolnictwie jednymi z urządzeń o szerokim zastosowaniu są ładowarki. Wykorzystuje się je do przenoszenia sypkich produktów i układania zwartych materiałów. Są nieocenione, przy wszelkich pracach porządkowych, przy przenoszeniu i załadunku dużych części, dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego chwytaka.

Rodzaje chwytaków do ładowarki

chwytak do ładowarkiDobrej jakości sprzęt, pozwala podjąć materiał i transportować go równolegle lub po bokach urządzenia. Chwytak do ładowarki ułatwia przejeżdżanie w wąskich miejscach, oraz umożliwia załadunek na przyczepę albo dowolnej wielkości stos. Ze względu na przeznaczenie, wyróżnia się kilka ich rodzajów. Do gałęzi: dzięki podwójnej konstrukcji, dwa niezależne chwytaki utrzymują bezpiecznie w jednym położeniu, materiał o nieregularnym kształcie. Są wyposażone w osłony, które chronią wszystkie elementy siłowników. Chwytaki do odpadów mają specjalnie wzmocnioną konstrukcję, do stosowania przy trudnych materiałach, jak gruz z rozbiórki. Chwytaki do sortowania obracają się o 360 stopni, nie posiadają zderzaków końcowych, co zawsze gwarantuje zamknięcie chwytaka. Mają też siłownik zaciskowy wyposażony w zabezpieczenie, które zapewnia bezpieczeństwo w przypadku pęknięcia przewodów. Odwracalne ścieralne płyty dolne, zapewniające dłuższą żywotność. Przewody hydrauliczne są montowane z boku, co chroni je przed uszkodzeniami. Chwytaki wzmacniane, mają do wyboru różne rodzaje zębów, dostosowanych do wszystkich zastosowań. Mają większy kąt rozwarcia i większą siłę zacisku, niż inne chwytaki, dzięki czemu mogą przenosić większe ładunki. Ich geometria umożliwia pracę pod ścianą. Są wyposażone w smarowane sworznie z powłoką galwaniczną i ścieralne listwy, które są rozłożone w ten sposób, że ułatwiają rozpraszanie ciepła i zmniejszają koszt eksploatacji. Ostatni typ, to chwytaki tnące, które są przeznaczone do cięcia trawy i kiszonki z kopców. Są wyposażone w kute zęby i mają osobne ząbkowane ostrza.

Dobrze zaprojektowane chwytaki podnoszą wydajność, bezpieczeństwo, oraz jakość wykonywanej przy ich pomocy pracy. W budownictwie, rolnictwie i przemyśle drzewnym, niezwykle ważne jest zwłaszcza bezpieczeństwo, dlatego warto wybierać urządzenia wysokiej jakości, z wymaganymi certyfikatami i atestami. Taka inwestycja zwróci się w zadowoleniu i większej wydajności pracowników.