Wybór szafki pod nablatową umywalkę

Każdy z nas ma inną wizję na wyposażenie łazienki. Jednym odpowiada bardzo klasyczny, elegancki styl, inni cenią sobie nowoczesny minimalizm i stonowaną elegancję, a jeszcze inni decydują się na wnętrza w stylu glamour, o których można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że są nudne. W tak małych pomieszczeniach jak łazienki każdy element ma zasadnicze znaczenie, zatem warto wybierać go rozważnie – od kabiny, przez wieszaki, aż po szafkę pod umywalkę.

Szafka pasująca pod umywalkę nablatową

szafka pod umywalkę nablatowąProducenci umywalek proponują nam bardzo zróżnicowane modele, wolnostojące i dopasowane do szafek. Te pierwsze mogą mieć bardzo klasyczne formy, jak i nowoczesne, geometryczen – same w sobie stanową ozdobę wnętrza. Większość osób decyduje się jednak na szafkę z umywalką, ponieważ takie rozwiązanie daje im więcej cennego miejsca do przechowywania kosmetyków, przyborów kosmetycznych czy środków czystości i higienicznych. Modne obecnie stają się umywalki nablatowe, czyli te, gdzie misa umywalki nie jest wpuszczona w blat, ale na nim stoi. Takie umywalki mają bardzo różne kształty i robione są z różnych materiałów: ceramiki, szkła, porcelany, drewna, kamienia… Wybór jest ogromny i każdy może znaleźć model, który pasuje do jego pomysłu na łazienkę. W sprzedaży dostępne są rzecz jasna szafki, przystosowane pod ten właśnie typ umywalki. Szafka pod umywalkę nablatową to koszt z reguły do kilkuset złotych. Może ona być podwieszana lub stojąca na nóżkach, co bardzo często uzależnione jest od stylu danej szafki: te bardziej klasyczne mają nóżki, minimalistyczne i nowoczesne są podwieszane. Dostępne są modele z dwiema lub trzema szufladami, albo też z szufladą i półkami poniżej. Szuflada ma tu dwojaką rolę, z jednej strony to miejsce np. na kosmetyki, a z drugiej pozwala zasłonić syfon pod umywalką, który może psuć wrażenia estetyczne w naszej łazience.

Szafki pod umywalki nablatowe produkuje się z takich samych materiałów, jak zwykłe. Nieustannie popularne są modele z drewna, a przynajmniej takie posiadające elegancki drewniany blat. Wiele osób ceni także szafki z kamiennymi blatami, które równie dobrze się prezentują. Dzięki zestawieniu szafki w odpowiednim stylu i niebanalnej umywalki możemy otrzymać bardzo ciekawy, nietuzinkowy zestaw.