Wycieczka do poradni psychologicznej

Mam dwoje dzieci, są w tym samym wieku ponieważ to bliźnięta. Na imię mają Michalinka i Stanisławek – mają po siedem lat i aktualnie uczęszczają do państwowego przedszkola. Przedszkole to usytuowane jest w samym centrum Warszawy, co stanowi bardzo duże udogodnienie. Mam do przedszkola bardzo dobry dojazd, jest również ogromny parking. Przedszkolanki pracujące w tejże placówce są bardzo dobrze wykwalifikowane i kreatywne, często organizują różne ciekawe wycieczki dla dzieci. Czasem zapraszani są również rodzice. Jest to naprawdę super doświadczanie dla dzieci – takie odkrywanie świata od najmłodszych lat. Tak było i tym razem, o czym napiszę poniżej.

Nowa wycieczka przedszkolna do poradni pani psycholog

poradnia psychologiczna dla dzieci warszawaJest to super edukacyjne przedszkole, bardzo dobrze rozwija dzieci od najmłodszych lat. Postanowiłam opis niektóre ich działa w formie kilku notek, być może ktoś weźmie przykład z naszego super przedszkola i wprowadzi takie lekcje do swojego, może prywatnego ośrodka przedszkolnego. Jak nadmieniłam we wstępnie nasze państwowe przedszkole słynie z organizowanie super edukacyjnych wycieczek dla maluchów, tym razem również tak miało być. Zostaliśmy z innymi rodzicami zaproszenie na swego rodzaju wywiadówkę w celu omówienia szczegółów naszej nowej wyprawy. Celem naszej przedszkolnej wycieczki była tym razem – poradnia psychologiczna dla dzieci warszawa. Warszawa to oczywiście miasto, w którym aktualnie mieszkamy z mężem i dzieciakami oraz gdzie znajduje się nasze państwowe przedszkole. Na taką wycieczkę, która jest dość poważnym krokiem, w końcu każde z dzieci miało się tam osobiście spotkać z panią psycholog dziecięcą oraz zostać poddane prostym testom i badaniom psychologicznym – dlatego też dzieci miały być z dorosłym opiekunem prawnym. Testy w poradni psychologicznej miały zostać przeprowadzone w formie gier i zapach, ale ważnym było indywidualne podejście do każde z dzieci. Oczywiście cała wycieczka do tejże, dość sławnej i dobre poradni miała być darmowa – co było bardzo dobrą wiadomością i koniecznie musieliśmy tam iść.

Moje dzieci zostały przebadane w przychodzi psychologicznej dla dzieci, przy czym bardzo dobrze się tam bawiły. Został z nimi przeprowadzony długi wywiad na różne tematy, potem były różne testy psychologiczne. Myślec, iż było to bardzo cenne doświadczenie, dowiedzieliśmy się sporo rzeczy na temat osobowości naszych małych pociech. Bardzo dobrze, iż nasze przedszkole wyszło z taką inicjatywą. Takie wycieczki do poradni psychologicznej powinny być w programie.