Wydajne sterowniki klimatyzacji

Sterownik klimatyzacji VAV oznacza system zmiennej objętości powietrza. W tym miejscu silniki strefowe w systemie klimatyzacji kanałowej z rewersem umożliwiają pewną kontrolę temperatury w pomieszczeniach, w których się znajdujesz. Strefa to w zasadzie seria łopatek, które zamykają kanał, jeśli chcemy zatrzymać dopływ powietrza do pomieszczenia. Na przykład, jeśli wyłączysz sypialnię, łopatki zamkną się, ograniczając przepływ powietrza z kanałów do sypialni. 

Klimatyzacja pozwala na wydajną regulację temperatury

innowacyjna klimatyzacja w domu z lublinaPodobnie, gdy potrzebujemy powietrza, łopatki całkowicie się otwierają, a powietrze zaczyna wypływać z dyfuzora do pomieszczenia. Systemy VAV działają jednak inaczej. Zamiast po prostu otwierania lub zamykania łopatek, mogą one stale regulować, jaki procent są otwarte. Ta stała regulacja pozwala kontrolować ilość powietrza wpadającego do pomieszczenia, która ostatecznie kontroluje temperaturę w pomieszczeniu. Na przykład, jeśli w twoim pokoju jest około 30 stopni i ustawisz kontroler VAV (znajdujący się w rzeczywistym pomieszczeniu) na 22 stopnie, powietrze będzie próbować ochłodzić pomieszczenie. Gdy temperatura w pomieszczeniu osiągnie około 22 stopni, łopatki zaczną się zamykać, aby ograniczyć przepływ powietrza i utrzymać tę temperaturę. Gdy tylko temperatura w pomieszczeniu zacznie wzrastać powyżej 22 stopni, łopatki otworzą się ponownie, aby wpuścić więcej powietrza, aby przywrócić ją do 22 stopni. W ten sposób innowacyjna klimatyzacja w domu z lublina może utrzymać temperaturę w pomieszczeniu. System VAV to jedna z najbardziej podstawowych form regulacji temperatury klimatyzacji. Jest to tani sposób na dodanie kontroli temperatury tylko do kilku pomieszczeń (na przykład do głównej sypialni, biura i salonu). Tego systemu nie należy mylić z VRV. Systemy klimatyzacji VRV wykorzystują wiele podziałów ścian (jednostek głównych) pracujących z jedną dużą zewnętrzną sprężarką. Pełna kontrola temperatury klimatyzacji W pełni kanałowa regulacja temperatury działa w taki sam sposób, jak opisany powyżej system VAV. W każdym pomieszczeniu znajduje się sterownik i odczytuje się temperaturę, przy czym łopatki otwierają się lub zamykają, aby umożliwić prawidłowy przepływ powietrza w celu ogrzania lub schłodzenia pomieszczenia. 

Różnica między pełną kontrolą temperatury polega oczywiście na tym, że cały dom jest sterowany za pomocą regulacji temperatury, a nie tylko kilku pomieszczeń. Z tego powodu system klimatyzacji z pełną kontrolą temperatury zapewni najwyższy komfort, ponieważ osoby fizyczne będą mogły ustawić własne żądane temperatury w swoich pomieszczeniach mieszkalnych.