Wydajny falownik fotowoltaiczny

Wiele lat temu zasilanie energia słoneczną było tylko w sferze marzeń i fantastyki, gdyż nikt nie wynalazł paneli słonecznych, które mogłyby tą energię odbierać i przetwarzać. Dziś nie stanowi ona dla nas zagadki i powszechnie z niej korzystamy.

Do czego są potrzebne falowniki?

falownik fotowoltaiczny 10kwOd dawna wiemy, że niektóre, złoża naturalne naszej ziemi są na wyczerpaniu i trzeba jak najszybciej zrezygnować z wykorzystywania ich. Przykładem może być węgiel kamienny, którym ogrzewamy nasze domy, ale też zużywają go elektrownie w celu wytworzenia prądu. Energia elektryczba z elektrowni jest dość droga, a w perspektywie najbliższych lat są kolejne podwyżki. Dlatego też szukanie alternatywnych źródeł jest zupełnie zrozumiałe. Doskonałym rozwiązaniem jest fotiwoltaika, która jest źródłem niekończącej się energii. Wykorzystuje słońce do wytworzenia prądu, dzięki panelom solarnym oraz inwerterowi. Panele słoneczne składają się z kilku podstawowych elementów, z czego najważniejsze są ogniwa solarne oraz falownik fotowoltaiczny 10kw. Ogniwa odpowiadają za zbieranie i gromadzenie egergii słonecznej, którą następnie przesyłają do inwertera. Falowniki są potrzebne do zamiany prądu stałego na przemienny. Od sprawności i efektywności pracy inwertera zależy wydajność całego systemu fotowoltaicznego, dlatego im będzie on lepszy, tym mnie ewentualnych awarii. Jeżeli coś się psuje w panelach fotowoltaicznych, to najczęściej są to jakieś elementy zamienne falownika. Dlatego im dłuższą będzie miał gwarancję, tym lepiej.

Montaż instalacji solarnej wcale tani nie jest, ale jest to jednorazowa inwestycja, która stosunkowo szybko się zwraca. Dodatkowo można skorzystać z dofinansowania, które wynosi nawet kilkadziesiąt procent.w Polsce z roku na rok przbywa takich instalacji.