Zabudowy do dostawczaków robią na zamówienie

Jeśli zastanawialiście się nad tym jak to jest możliwe, że po drogach jeździ tyle różnych samochodów dostawczych to śpieszymy z wyjaśnieniem. Nie chodzi o marki pojazdów czy modele tylko o funkcjonalności. Bo na drogach można zobaczyć dostawczaki w formie lawety, w formie chłodni czy nawet w formie kabin do przewożenia koni. Takich samochodów się nie kupuje gotowych. One są robione pod konkretne zamówienie klienta.

Można mieć auto z dowolną zabudową

zabudowy samochodów dostawczychJeśli chodzi o nadwozie w pojazdach dostawczych i o ich funkcjonalność to dzisiaj można mieć wszystko czego się tylko potrzebuje. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych potrzeb zamawiającego. Zabudowy w autach dostawczych tworzy się na zamówienie. A to oznacza, że nie produkuje się ich masowo dla salonów samochodowych. Producenci nie zajmują się robieniem nietypowych nadwozi, bo nie są w stanie określić, czy takie nadwozie będzie klientowi potrzebne czy też nie. Dopiero kiedy znajdzie się konkretny klient na konkretny model nadwozia to wówczas realizuje się takie specjalne zamówienie. A z aut dostawczych można zrobić dzisiaj naprawdę wszystko – nawet małe mieszkanie na kółkach. Chociaż akurat zabudowy samochodów dostawczych przerobionych na kampery montują firmy, które się w tym specjalizują. W każdym razie wracając do sensu tego artykułu  to trzeba pamiętać o tym, ze można mieć samochód dostawczy z dowolną zabudową. Nie ma przeszkód, żeby zamówić sobie lawetę czy transporter do przewozu zwierząt. Auta dostawcze o ładowności do trzy i pół tony bardzo często przerabia się na wszystko co tylko możliwe. Wynika to z tego, że nie trzeba mieć specjalnego prawa jazdy na samochód ciężarowy, żeby prowadzić taki samochód dostawczy. Wystarczy prawko na osobówki, żeby móc jeździć takim samochodem ze specjalnie zrobioną zabudową.

Zamówienie jakiejś standardowej zabudowy do samochodu dostawczego nie jest żadnym problemem. Robi się to bezpośrednio o producenta samochodów dostawczych. Jeśli chcemy mieć coś bardziej nietypowego to czasami jest taka konieczność, żeby zabudowy zamawiać w firmach, które zajmują się ich tworzeniem. Wtedy najczęściej usługi takich firm proponowane są przez producenta. Warto pamiętać, że firmy tworzące zabudowy nie znają żadnych ograniczeń w konstruowaniu nadwozi.