Zalety izolacji piankowej

Ekipa specjalizująca się w izolacji piankowej używa węża, aby dotrzeć do miejsc, w których nasz dom potrzebuje dodatkowej izolacji. Obszary te obejmują strychy, prześwity, belki stropowe, odsłonięte ściany w nowych konstrukcjach i ściany z bloczków betonowych. Pianka jest natryskiwana przez duże platformy, a technologia izolacji piankowej nadzoruje proces. 

Pianka otwartokomórkowa w sprayu

ocieplanie pianką w mrągowieGeneralnie pianka otwartokomórkowa to rodzaj izolacji natryskowej, która zawiera małe pęcherzyki, które rozszerzają się po natryśnięciu na nie cieczy. Jest nakładany za pomocą opryskiwacza na miejscu pracy i ma stosunkowo niską gęstość 0,5 funta na stopę sześcienną. Dzięki temu zapewnia dobrą izolację akustyczną i ma dobre właściwości termiczne. Ponadto można go kilkakrotnie użyć ponownie, zanim będzie trzeba go wyczyścić. Wybierając między pianką otwartokomórkową a zamkniętokomórkową, upewnijmy się, że wybierasz odpowiedni materiał do swojego projektu. Spraye o otwartych komórkach są zazwyczaj bardziej przystępne cenowo niż pianka o zamkniętych komórkach, ale nie wytrzymują tak długo ani tak dobrze w ekstremalnych klimatach. Ważne jest jednak, aby ocieplanie pianką w mrągowie było wykonywane przez profesjonalistę, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że później spowoduje to problemy. Istnieje kilka rodzajów izolacji z włókna szklanego dla naszego domu.  Maty z włókna szklanego o wysokiej gęstości mają wyższe wartości R niż standardowe baty i są przeznaczone do ciaśniejszych ubytków. Izolacja z włókna szklanego jest dobrym wyborem dla domów o umiarkowanych potrzebach ogrzewania i chłodzenia, ponieważ nie przyczynia się do rozwoju pleśni. W przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych, włókno szklane nie stwarza zagrożenia pożarowego. Ściana lub sufit z włókna szklanego może zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za ogrzewanie i chłodzenie. Materiały te są lekkie i łatwe w montażu oraz niezwykle skutecznie zatrzymują ciepło.

Domy z izolacją z pianki również dłużej zachowują swoją temperaturę niż te bez izolacji. Są również bardzo dźwiękoszczelne, zmniejszając poziom hałasu z zewnątrz. Włókno szklane nie wchłania wilgoci, dzięki czemu może służyć przez wiele lat. A ponieważ nie ulegają uszkodzeniu, możemy czuć się dobrze wiedząc, że nasz dom jest bezpieczny i wygodny przez cały rok.