Zielony ogród całoroczny przy domu

Moda na oranżerie zdaje się nie przemijać. Całoroczne, przeszklone patio to nie tylko marzenie, ale świetny pomysł na stworzenie dodatkowej przestrzeni przy domu lub nawet apartamencie. Istnieje wiele możliwości aranżacji całorocznego ogrodu w formie oranżerii. Różne warianty dostępne są na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości.

Budowa prywatnych oranżerii na terenie stolicy

oranżeria warszawaPosiadanie pięknego ogrodu jest nie tylko marzeniem, ale i sposobem na codzienny relaks. Jeśli komuś marzy się oranżeria Warszawa jest idealnym miejscem na jej budowę. Nie wszystkie rośliny są w stanie przezimować na zewnątrz. Dlatego dla miłośników zieleni i kwitnących kwiatów, oranżeria jest niezbędna. Nie musi mieć pokaźnych rozmiarów i nie wymaga wiele przestrzeni. Można wykonać nawet bardzo symboliczne przeszklenia na tarasie w bloku wielorodzinnym. Także przy domach szeregowych wystawienie oranżerii nie musi wiązać się z wielkimi kosztami. Oranżerie można dostosować do dowolnej przestrzeni. Modne są też klasyczne oranżerie ogrodowe, które w Warszawie i pobliskich miejscowościach nadają się do realizacji w ogrodzie. Obok prywatnych oranżerii idealnie sprawdzają się także zielone ogrody ze szkła, które stoją przy hotelach i restauracjach. Dają możliwość stworzenia namiastki tropików, które nawet zimą zapewnia idealne warunki do wzrostu i kwitnienia kolorowych, egzotycznych roślin.

Zielony ogród w zmiennym, polskim klimacie wymaga nieco zabiegów. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest budowa przydomowej oranżerii. Przeszklona i zadaszona przestrzeń pomoże w zapewnieniu idealnych warunków, jakich potrzebują tropikalne i ciepłolubne kwiaty oraz rośliny. W Warszawie oranżerie stawiane są jako wolnostojące, ogrodowe przeszklone ogrody lub wykusze szklane.