Znany lekarz od wypadania włosów

Dla mężczyzn długie włosy kobiet są prawdziwym wabikiem, ale też dodają kobietom wdzięku. Oczywiście pod warunkiem, że są zadbane, błyszczące i zdrowe. Jednak żeby takie były, trzeba o nie właściwie dbać każdego dnia. 

Gdzie znajdziemy lekarza od włosów? 

lekarz od wypadania włosówKobiety regularnie odwiedzają salony fryzjerskie, kupują profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów i dbają o to co znajduje się na ich talerzach, aby dieta była bogata w niezbędne dla kosmków witaminy. To bardzo dobre podejście, które w większości przypadków oznacza zdrowe i silne włosy. Jednak bywa też tak, że pomimo tych starań, włosy wypadają, są słabe i matowe. Oczywiście może być wiele przyczyn takiego stanu, ponieważ włosy są bardzo wrażliwe na wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Lekarz od wypadania włosów jest jedyną osobą, która może pomóc w takiej sytuacji. Posiada on w swoim gabinecie specjalistyczny sprzęt do badania włosów, który pozwala mu na obejrzenie ich z bliska. Badanie trychologiczne jest konieczne, kiedy problem włosów staje się widoczny i odczuwalny. Polega ono na obejrzeniu skóry głowy i samych kosmków kamerą z bardzo dużym powiększeniem dzięki czemu lekarz może dokładnie zdiagnozować problem. Jeżeli samo badanie będzie niewystarczające, to trycholog może zlecić wykonanie dodatkowych badań z krwi, w celu określenia poziomu kluczowych dla włosów pierwiastków. Czasem brak jednej z tych witamin może spowodować znaczne wyłysienie, więc nie należy tego bagatelizować. Samo badanie trwa kilka minut i jest bezbolesne. 

Lekarze od włosów urzędują w swoich prywatnych gabinetach trychologicznych, które znajdują się niemalże w każdym dużym mieście. Często są połączone z salonami fryzjerskimi, czy możemy je znaleźć w klinikach włosa. Cena badania trychologicznego wynosi około sto złotych.